O BIGGESTU

Ze společnosti, která stavební techniku pouze prodávala, jsme vyrostli ve zkušeného partnera pro ostatní stavební firmy. Stavební mechanizaci si u nás můžete půjčit, klidně i s obsluhou. Anebo se na vaše projekty vrhneme sami a zbouráme, vykopeme, případně postavíme cokoliv, co potřebujete. Také se specializujeme na recyklaci stavební suti a přeměňujeme ji na znovu využitelný materiál pro další stavby.
O BIGGESTU
Cirkulární přístup k materiálům

Cirkulární přístup k materiálům

Stojíme nohama na zemi a uvědomujeme si, že zdroje nerostných surovin nejsou bezedné. Proto se aktivně hlásíme k udržitelnému stavebnictví – staré a nefunkční zbouráme, odpad vyseparujeme a novou silnici postavíme z recyklovaného materiálu. Uzavřený kruh, který šetří přírodu všude okolo nás.

1996

Vůbec první rypadlo, které majitel – Robert Beneš pořizuje je rumunský pásový bagr Progresul Braila SM 802, váha 14 t. Peníze na nákup stroje zapůjčuje Robertův strýc.
1996

2004

Dva kamarádi Robert Beneš a Miroslav Čejka zakládají firmu BIGGEST s.r.o. Hlavní podnikatelskou činností je obchod s použitou stavební mechanizací. První sídlo rozvíjející se společnosti bylo v Plzni na Božkově.
2004

2005

Zahajuje se budování nové provozovny v Mýtě u dálnice D5. Je to strategické místo, jak o sobě dát vědět zákazníkům, kteří okolo nás jezdí na trase Praha – Plzeň. V roce 2005 ještě většina lidí nehledá informace a nabídky na internetu a kdo není vidět ze silnice, jako by neexistoval.
2005

2009

V důsledku ekonomické krize se vkládá veškerá energie do spuštění půjčovny stavebních strojů a vlastní stavební výroby, která se zakládá zejména na zkušenostech majitele společnosti p. Roberta Beneše. Stavební stroje systematicky kupujeme už zhruba 10 let, nezaměřuje se na 1 dvorní značku. Díky praxi zjišťujeme, že každý výrobce vyniká v jiném segmentu. Nabízíme osvědčený mix lídrů v oboru stavební techniky.
2009

2012

Otevíráme pobočku půjčovny stavebních strojů a techniky v Plzni na Domažlické. Přibližujeme se firmám a živnostníkům, kteří si u nás půjčují hlavně menší mechanizaci a nemusí tak jezdit do naší provozovny v Mýtě u D5.
2012

2016

Pouštíme se do budování recyklačních center v Rokycanech a v Plzni. Nápad, který chceme již delší dobu realizovat, se konečně začíná zhmotňovat, když se objevují vhodná místa. Recyklační centra budujeme v bývalých brownfieldech – průmyslových areálech. Získávají nový smysl a nezatěžujeme okolí novou výstavbou.
2016

2018

Kupujeme areál Plzeň - Karlov. Průmyslový areál nedaleko centra Plzně se stává novým sídlem firmy. Spouštíme zde recyklační centrum. Ročně se zde zpracují desetitisíce tun odpadu. Naším cílem je reagovat na nejmodernější trendy, aby výroba byla co nejefektivnější a nejšetrnější vůči životnímu prostředí.
2018

2021

V tomto roce jsme dosáhli obratu téměř půl miliardy, překonali hranici 100 zaměstnanců a 200 bagrů. V našem areálu Plzeň – Karlov jsme uvedli do provozu novou administrativní budovu.
2021

20 let ve stavebnictví

Získali jsme cenné zkušenosti na velkých i malých projektech. Demolovali a stavěli jsme pro největší firmy na trhu. A vždycky jsme rádi pomohli i zbořit stodolu v zapadlé vesničce.
Banner
8. 11. 2023

Demolice Panasonic - Borská pole

Společnost Panasonic se rozhodla odstranit v Plzni svoji 26 let starou továrnu na televizory, které se tam začaly vyrábět v dubnu 1997. Jednalo se o první japonskou investici v ČR. Nahradí ji nový výrobní areál na výrobu tepelných čerpadel. …

Banner
1. 12. 2022

Výrobní hala spol. Fibran v Havrani

Kompletní realizace zemních prací, inženýrských sítí a finálních povrchů při výstavbě haly společnosti Fibran v průmyslové zóně Joseph v Havrani u Mostu. Při provádění HTÚ jsme vykopali zeminu o objemu 40 000m3 a následně provedli stabilizaci ploch…

Banner
20. 7. 2022

Vozovna, Plzeň – Slovany

Podílíme se na rekonstrukci vozovny Slovany. Na této stavbě jsme začínali demolicí stávajících objektů, které probíhali za nepřetržitého provozu PMDP. … včetně podzemních konstrukcí a obslužných komunikací, které zasahovali i do přilehlé Slovanské…

Banner
8. 6. 2023

PŘELOŽKA SILNICE II/156, ŽÁR

Silnice II/156 prochází v průtahu obce Žár dvěma dopravně závadovými místy - jednak se zde nacházejí nenormové směrové oblouky a dále na ně navazuje zúžený profil silnice na hrázi Žárského rybníka. Tento stav je dlouhodobě nevyhovující, neboť…

Banner
28. 6. 2022

I/26 Kyšice - sanace hrbů

Mezi Plzní a Ejpovicemi jsme zahájili práce na přivaděči. Na vozovce se vinou nestabilního podloží utvořily “hrby“, které ohrožovaly bezpečnost dopravy.

Banner
20. 7. 2022

I/20 Losiná - okružní křižovatka

Na trase Plzeň – Nepomuk probíhá výstavba nové okružní křižovatky v obci Losiná, která přispěje ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti tohoto frekventovaného křížení. Na této akci jsme realizovali HTÚ, které jsme prováděli na základě…

Podporujeme sport kolem nás

Hokejový klub HC Plzeň včetně mládeže
Tělovýchovný klub sport hokejový klub Rokycanaské náměstí míru a.s.
Házenkářský klub Rokycany
Thajský box TIK TAK Rokycany
Fotbalový klub Mýto
Fotbalový klub Volduchy
Fotbalový klub Březina
BIG SHOCK RACING Martin Šoltys Dakar

Podporujeme svět kolem nás

Víme, kolik energie stojí něco zbořit, ale také vybudovat. Proto pomáháme tam, kde to má smysl.
Pečovatelská služba KOLOBĚH ŽIVOTA z.s.
Festival BOREC FEST
Ekozahrada Raková
Domov - plzeňská hospicová péče, z.ú.
Rezervace vojenské cvičiště Rokycany
Hasičský klub Volduchy
Traktoriáda Těškov
Člověk v tísni – podpora Ukrajiny
Červený Kříž - podpora Ukrajiny

Aktuality

Banner
8. 11. 2023

Slavnostní zahájení stavby Napojení severního Rokycanska na D5, I. etapa

Banner
8. 11. 2023

Rozšířili jsme portfolio našich služeb o půdní stabilizace

Banner
11. 1. 2023

Podporujeme sport kolem nás. Každoročně přispíváme do rozpočtu několika sportovních organizací. V…

Banner
3. 10. 2022

Modernizujeme webové stránky - PŮJČOVNA stavebních strojů brzy na novém webu

Bulb
Věděli
jste, že...?
0x
Dumper nosnosti 25t uveze svoji váhu zhruba 1x.
0x
Mravenec unese svoji váhu přibližně 20x.